Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Picie wody a zdrowie układu moczowego 0
Picie wody a zdrowie układu moczowego

Picie wody a zdrowie układu moczowego

Nawadnianie organizmu ma kluczowy wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Szczególną rolę odgrywa w pracy układu moczowego, odpowiedzialnego m.in. za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. Środowiskiem dla tych procesów jest woda, a pierwszymi sygnałami jej niedoborów są właśnie zaburzenia pracy układu moczowego.

 

Właściwe funkcjonowanie układu moczowego zależy zarówno od ilości wypijanych płynów, jak i od ich jakości. Żaden nie nawodni organizmu tak skutecznie, jak wysokogatunkowa woda mineralna. Ta bowiem nie tylko pozbawiona jest związków szkodliwych (np. cukru zawartego w dosładzanych napojach) obciążających nerki, ale też dostarcza szeregu substancji niezbędnych dla zdrowia.

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W JAKIM SZKLE PODAJEMY WODĘ?

Woda jest nam niezbędna do życia. Dziennie potrzebujemy wypić około 2-2,5 litra płynów, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Nawadnianie organizmu to jednak nie tylko życiowa konieczność. Czytaj więcej >

 

Jak woda zapobiega zakażeniom układu moczowego?

 


Jaka woda jest najlepsza dla układu moczowego?

Dobrej jakości woda mineralna wspomaga pracę układu moczowego niezależnie od stopnia mineralizacji – każda bowiem ma właściwości moczopędne. Jednak to wody wysokozmineralizowane, takie jak VCH Vichy Barcelona, oraz lecznicze (zawierające ponad 4000 mg minerałów na litr, np. Donat Mg) najlepiej służą profilaktyce i leczeniu częstych chorób.

 

Wybór wody o najbardziej odpowiednim składzie jest kwestią indywidualną, którą musimy omówić z lekarzem. Przykładowo, odczyn wody wpływa na odczyn moczu, a ten z kolei ma ogromne znaczenie w przypadku kamicy nerkowej – może zapobiegać procesom tworzenia się kamieni, a nawet ułatwiać rozpuszczanie się złogów w drogach moczowych.

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

WODA MINERALNA A WODA FILTROWANA

Woda z kranu przez wiele lat cieszyła się w Polsce złą sławą. W obawie przed jej niekorzystnym wpływem na zdrowie zawsze piliśmy ją przegotowaną. Niektórzy w ogóle rezygnowali z korzystania z tzw. kranówki do celów spożywczych, zastępując ją butelkowaną wodą mineralną. Czytaj więcej >

Nerki regulują równowagę kwasowo-zasadową i wodno-elektrolitową

 


W jaki sposób picie wody wspomaga pracę nerek?

Nerki to narząd, który odpowiada za usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Efektywność tego procesu, czyli tempo filtrowania krwi, zależy od ilości spożywanej wody. Zbędne metabolity są bowiem wydalane z moczem. Innymi słowy – im więcej pijemy, tym częściej oddajemy mocz i tym szybciej pozbywamy się toksycznych związków.

 

Nerki regulują równowagę kwasowo-zasadową i wodno-elektrolitową w organizmie poprzez wydalanie lub zatrzymywanie odpowiednich jonów. Aby te procesy przebiegały sprawnie, potrzebne jest nie tylko nawodnianie organizmu, ale też właściwa podaż substancji mineralnych. Taka woda wysokozmineralizowana, jak np. Chateldon, jest ich doskonałym źródłem.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

NAJBARDZIEJ ELEGANCKIE WODY MINERALNE

Wszyscy wiemy, jak ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta wodna. Woda jest niezbędna do każdego z fizjologicznych procesów, a nawet niewielkie odwodnienie może znacząco pogorszyć naszą kondycję. Czytaj więcej >

 

 

właściwości moczopędne wody

 


Jak woda zapobiega zakażeniom układu moczowego?

Spożywanie odpowiedniej ilości wody mineralnej zdecydowanie obniża ryzyko infekcji dróg moczowych, które dotyczą w szczególności pań. Za bolesną i uciążliwą przypadłość, jaką jest zakażenie układu moczowego (ZUM), zazwyczaj odpowiada bakteria Escherichia coli, która ze względu na budowę anatomiczną układu moczowo-płciowego kobiet, ma do niego łatwy dostęp.

 

Picie dużej ilości wody mineralnej, np. niskozmineralizowanej Fiuggi, wskazane jest zwłaszcza w chwili zwiększonego ryzyka zakażenia (np. po stosunku płciowym). Oddawanie moczu jest naturalnym sposobem na oczyszczanie cewki moczowej ze szkodliwych patogenów – mocz wypłukuje je, wypływając z pęcherza pod dużym ciśnieniem.

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

WODA MINERALNA A POTAS W DIECIE

Potas to jeden z najważniejszych dla ludzkiego organizmu pierwiastków. Uczestniczy w bardzo wielu procesach fizjologicznych, więc jego niedobory nie tylko mają niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, ale mogą nawet stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Czytaj więcej >

 

picie wody a zdrowie ukłądu moczowego

 


Czy warto dużo pić przy nadreaktywności pęcherza?

Paradoksalnie picie wody wspomaga leczenie zespołu pęcherza nadreaktywnego (występującego z jednakową częstotliwością u kobiet i mężczyzn), choć zdawać się może, że skoro jego minimalne wypełnienie powoduje silne parcie na mocz, rozwiązaniem dolegliwości jest ograniczenie ilości spożywanych płynów.

 

Zespół pęcherza nadreaktywnego (którego przyczyną jest zaburzenie funkcjonowania nerwów odpowiadających za pracę układu moczowego) leczy się farmakologicznie, ale pomocne są także metody behawioralne. Jedną z nich jest „przyzwyczajanie” pęcherza do wypełnienia większą ilością płynów, a to możliwe jest, gdy pijemy dużo wody.

 

Jak widać, woda wspomaga pracę układu moczowego kompleksowo, a najlepszym sposobem na prawidłowe nawodnienie organizmu jest łączenie w diecie wód niskozmineralizowanych z wysokozmineralizowanymi – oczywiście tych najwyższej jakości!

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

ILE PIĆ W CIĄGU DNIA? JAKIE PŁYNY ZAPEWNIAJĄ WŁAŚCIWE NAWODNIENIE?

Czy wiecie, że ludzki organizm aż w 60% składa się z wody? Znajduje się ona w każdej z naszych tkanek, a wręcz w każdej komórce! Bez niej nie mógłby zajść żaden z życiowych procesów – od transportu tlenu i substancji odżywczych, przez utrzymanie stałej temperatury ciała. Czytaj więcej >

 

W jaki sposób picie wody wspomaga pracę nerek?

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium