Producent
- Cana Royal (1)
- Chateldon (1)
- Contrex (1)
- Dziedzilla (1)
- Ferrarelle (2)
- Gaudianello (1)
- Gerolsteiner (4)
- Haage (3)
- Hepar (1)
- Jamnica (1)
- Jermuk (1)
- Krakowska Pijalnia Zdrojowa (2)
- Krystynka (1)
- Mila Muszyna (2)
- Muszynianka (6)
- Nabeghlavi (2)
- Pedras Salgadas (1)
- Rudolfuv Pramen (2)
- Słotwinka (1)
- VCH Barcelona (6)
- Velleminfroy (4)
Rodzaj napoju
Opakowanie
Poziom pH
Łączna mineralizacja TDS mg/l
Zawartość magnezu
Zawartość wapnia
Zawartość potasu
Zawartość wodorowęglanów
Zawartość krzemionki
Woda wysoko zmineralizowana to rodzaj wody, który charakteryzuje się wysoką zawartością minerałów w przedziale od 1500 mg/l do 4000 mg/l. Jej skład mineralny może być bogaty w różne pierwiastki i sole, takie jak wapń, magnez, potas, sód, siarczany i węglany. Woda wysoko zmineralizowana jest często wybierana ze względu na swoje potencjalne korzyści zdrowotne, takie jak poprawa funkcji układu pokarmowego, uzupełnienie elektrolitów czy wspomaganie układu nerwowego. Ten rodzaj wody jest polecany osobom, które cenią intensywny i wyrazisty smak oraz właściwości prozdrowotne wody.
Dowiedz się więcej na temat mineralizacji wód w artykule "Naturalna woda mineralna – co to znaczy wedle przepisów prawa?".
Czy wody wysokozmineralizowane mogą pomóc w walce ze stresem?
Tempo życia w dzisiejszych czasach jest szybkie, wiele osób zmaga się z natłokiem obowiązków, a z tym często wiąże się stres, zmęczenie i zaburzenia koncentracji — czy woda mineralizowana może choć trochę pomóc? Picie wody nie jest oczywiście remedium na wszystko, ale wdrażanie drobnych, dobrych nawyków do codziennego życia jest zdecydowanie korzystne. Zarówno odpowiednie nawodnienie organizmu, jak i podaż minerałów w diecie, są niesamowicie istotne dla zdrowia, prawidłowego funkcjonowania mózgu i redukcji stresu, a regularnie pijąc wody wysokozmineralizowane, masz dwie korzyści w jednym!
Woda mineralizowana, jak wspomnieliśmy wyżej, potencjalnie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. W skład tych korzyści mogą wchodzić między innymi wspieranie organizmu w walce ze stresem oraz poprawa funkcji poznawczych i koncentracji. Ale co konkretnie woda mineralna wysokozmineralizowana ma wspólnego z lepszym samopoczuciem i kondycją organizmu? Odpowiedź na to pytanie to składniki mineralne. Poruszymy rolę tych kluczowych — magnezu, wapnia, potasu i sodu.
Wody o wysokiej mineralizacji zawierają cenne jony magnezu, który odgrywa kluczową rolę w poprawie koncentracji i redukcji stresu, m.in. ze względu na swój dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Magnez bierze udział w syntezie neuroprzekaźników, usprawnia procesy myślowe, poprawia pamięć i koncentrację, pośrednio wspomaga relaksację i uspokaja.
Rozmawiając o roli wapnia w organizmie, nie można skupiać się tylko na układzie kostnym — wapń jest równie istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. To właśnie dzięki niemu możliwe jest prawidłowe przekazywanie impulsów nerwowych! Niedobory wapnia mogą prowadzić m.in. do uczucia zmęczenia i trudności z koncentracją.
Potas oraz sód to pierwiastki, które biorą czynny udział w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie człowieka, a ta równowaga zapewnia prawidłowe funkcjonowanie praktycznie wszystkich układów w naszych ciałach. Właśnie z tego powodu, stwierdzenie, że potas i sód (pośrednio) także mają pozytywny wpływ na samopoczucie i koncentrację oraz redukują stres, nie powinno nikogo zaskakiwać.
Woda mineralna wysokozmineralizowana, jako dodatek do codziennej diety, może pozytywnie przyczynić się do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz redukcji stresu.