BEZPŁATNA DOSTAWA OD 199ZŁ I RABAT 10% Dowiedz się więcej>

Fiuggi 1000 ml Niegazowana szkło x6

Fiuggi 1000 ml Niegazowana szkło x6
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny (w dni robocze)
Cena: 80,40 zł 80.40
  ( 1 szt. = 13,40 zł )
ilość zestaw
Zyskujesz 40 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

DLACZEGO FIUGGI?:

Fiuggi to woda niskozmineralizowana, pochodząca ze źródeł w miejscowości Fiuggi, znajdującej się na południe od Rzymu. Woda posiada lecznicze właściwości, głównie oczyszczające, znane już od czasów starożytnych. Fiuggi ma działanie moczopędne i ułatwia wydalanie kwasu moczowego, odpadów metabolicznych i azotu metabolicznego.

SKŁAD:

Sekret Acqua Fiuggi tkwi w jego składzie. Basen położony jest u podnóża gór Ernici, w basenie Fiuggi, który w czasach prehistorycznych był jeziorem. Dzięki sedymentacji jezior i zjawiskom wulkanicznym gleba została wzbogacona warstwą mułu, gliny, tufów i popiołów. Dzisiaj woda filtrując się przez wulkaniczny koc jest wzbogacona dobroczynnymi substancjami, które oczyszczają ciało i poprawiają samopoczucie.
Znana na całym świecie ze swoich oczyszczających i dobroczynnych właściwości, Fiuggi należy do kategorii zimnej wody mineralnej, która wypływa ze źródła w temperaturze 12,4°C.

FIUGGI I NAUKA:

Acqua Fiuggi jest znana od czasów starożytnych ze swoich korzystnych właściwości.
Współczesna nauka, począwszy od połowy XIX wieku, zaczęła badać tę wodę, aby pogłębić swoją wiedzę na temat jej właściwości moczopędnych, oczyszczających i stymulujących czynność nerek.
Wykazano, że Acqua Fiuggi, historycznie stosowana w profilaktyce tego stanu, znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni moczowych, co potwierdzono w szeregu badań przeprowadzonych w ostatnich latach.
Autorzy konkludują, że picie Acqua Fiuggi może być przydatne, oprócz terapii medycznej, dla leczenia z kamieni nerkowych.
Postawiono hipotezę, że obecność hipotonicznego moczu w moczowodzie, która występuje po zażyciu Acqua Fiuggi, stymuluje wrażliwe zakończenia nerwowe, powodując wytwarzanie neuropeptydu CGRP, rozluźnienie mięśni gładkich moczowodu, a zatem w sensie klinicznym rozszerzenie samego moczowodu i łatwiejsze wydalenie małych kamieni nerkowych.
W odpowiedniej diecie Acqua Fiuggi może wzbogacić właściwości terapii lekowej, które działają na nerkowe i stawowe objawy hiperurykemii.

WARIANTY OPAKOWANIA:

W tekturowym kartonie znajduje się 6 szklanych butelek wody Fiuggi 1000 ml. Fiuggi jest w 100% wolna od plastiku.

DŁUUUUGA HISTORIA:

„Około dwóch miesięcy wieczorem i rano wypiłem wodę ze źródła, które znajduje się czterdzieści mil pod Rzymem, która łamie kamień (moczowy); a to sprawiło, że oddałem większość moczu”.
To fragment listu z 1549 r. napisanego przez Michała Anioła Buonarrotiego , cierpiącego na kamienie nerkowe, jest jednym z najstarszych i najbardziej znamienitych świadectw korzyści uzyskanych z picia wody Fiuggi.
Historia głosi, że ból królów, szlachty i ambasadorów znajdował ukojenie w cudownej wodzie. Nawet papież Bonifacy VIII, który urodził się w Ciociarii i dobrze znał źródło, uciekał się do tej zdrowej wody. Papieskie zapisy księgowe tamtych czasów faktycznie rejestrują 187 zleceń płatniczych za transport wody z Fiuggi do Rzymu.

GŁÓWNE SKŁADNIKI MINERALNE W MG/L:

Magnez Mg 7,5
Wapń 21
Sód 6,3
Potas 7
Wodorowęglany 98
Chlorki 7,1
Siarczany 2
Krzem 48
Suma składników mineralnych 145


Tagi: fiugi, fiudżi, nerki, kamienie, zdrowa woda, Włochy, włoska, papieska, zielona butelka, litrowa, litr, na stół

Producenci wody często zmieniają wygląd opakowań, np. wypuszczają edycje specjalne. Może się zatem zdarzyć, że dostaniecie wodę w trochę innym opakowaniu, niż widać na zdjęciu. Ale gwarantujemy, że zawsze jest to ten sam, najwyższej jakości napój. Na zdrowie!

Dane techniczne

Rodzaj napoju woda niegazowana
opakowanie butelka szklana
pojemność Duże (1 l - 2 l )
stopień mineralizacji niski 51 - 500
poziom PH alkaliczna 7,0 - 7,8
czystość (poziom azotanów) 0,6 - 1,2 mg/l
 

Nowe napoje w naszej ofercie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium