BEZPŁATNA DOSTAWA OD 199ZŁ I RABAT 10% Dowiedz się więcej>

Menu kurtynowe

Dolomia 750ml niegazowana szkło x12

Dolomia 750ml niegazowana szkło x12
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny (w dni robocze)
Cena: 132,00 zł 132.00
  ( 1 szt. = 11,00 zł )
ilość zestaw
Zyskujesz 66 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

DLACZEGO DOLOMIA?:

Niskozmineralizowana woda mineralna DOLOMIA wydobywana jest ze źródła położonego na wysokości 833 m.n.p.m. we wschodnich Dolomitach we Włoszech. Źródło mieści się na terenie Parku Krajobrazowego Dolomiti Friulane, od 2009 roku miejsce to wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Woda DOLOMIA zaliczana jest do najczystszych wód mineralnych na świecie.
Woda DOLOMIA otrzymała trzy złote gwiazdy w Superior Taste Award 2014 nadane przez Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości z siedzibą w Brukseli, który promuje i ocenia najwyższej jakości produkty z całego świata. 
Dolomia wyróżnia się:
- bardzo niską zawartością sodu (0,2 mg/l), jeden z najniższych wskaźników wśród wszystkich dostępnych wód mineralnych, 
- unikalnym na rynku wody zasadowym (alkalicznym) pH=8,1, przeciwdziała kwasowości w organizmie człowieka oraz podkreśla smak pożywienia, 
- optymalną zawartością ważnych minerałów: wapnia (27,4 mgl/l), magnezu (14,7 m/l) i wodorowęglanów (157 mg/l) - niezbędnych dla zachowania w organizmie prawidłowej równowagi wodno-elektrolitycznej.

DOLOMIA DLA SPORTOWCÓW:

Skład Dolomii ma funkcje stymulujące metabolizm i procesy trawienia, jest użyteczna dla przywracania prawidłowego nawodnienia i regeneracji sportowców po ciężkim wysiłku. W praktyce jej wyjątkowa mineralizacja może mieć właściwości lekko moczopędne, co czyni ją szczególnie odpowiednią dla osób na diecie niskosodowej, jako środek wspomagający przy dietach niskokalorycznych czy odchudzających.

GLASS EXCLUSIVE:

Linia Glass Exclusive to elegancka, wyróżniająca się, prosta butelka, idealna dla najlepszych restauracji, hoteli oraz firm. Dzięki swojej czystości, minerałom oraz unikalnemu pH = 8,1 idealnie komponuje się zarówno z różnymi potrawami jak i z winem podkreślając ich walory smakowe.

WARIANTY OPAKOWANIA:

Woda Dolomia Gazowana 750ml pakowana jest w skrzynki po 12 sztuk.

DLA DZIECI I MAM:

Obecność nieznacznej ilości azotanów (2 mg/l) i arsenu (<0,001 mg/l) świadczy o czystości wody Dolomia. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ograniczenia azotanów dla wód przeznaczonych dla dzieci i kobiet w ciąży. Dzięki delikatnemu i przyjemnemu smakowi, Dolomia to doskonały i przydatny element w codziennej diecie. Ilość tlenu znajdującego się w wodzie Dolomia to 10,5 mg/l, który jest jednym z największych stężeń wśród wszystkich zgłoszonych wód mineralnych na rynku. Tlen pomaga zoptymalizować funkcjonowanie metabolizmu oraz zwiększa wydolności fizyczne i psychiczne. Na mocy dekretu włoskiego Ministra Zdrowia z 25 lipca 2008 roku, Dolomia - niskozmineralizowana woda mineralna może być wykorzystywana do przygotowania potraw dla niemowląt.

GŁOWNE SKŁADNIKI MINERALNE W MG/L:

Magnez Mg 14,7
Wapń 27,4
Sód <0,2
Potas <0,2
Wodorowęglany 157
Chlorki <1
Siarczany 3
Fluorki <0,05
Suma składników mineralnych 118


Tagi: woda dolomia, dolomita, dolomity, włoska, Włochy, Włosi, górska, źródło, zrodło, źródlana, źrodlo, zasadowa, alkaliczna, minerały, mineralna, elegancka, wytworna, na prezent, prezent, w prezencie, na przyjęcie, przyjecie, na stół, zdrowa, na zdrowie, niskozmineralizowana, woda w szkle, w szklanej butelce, szkło, 750 ml, trzy czwarte litra, 3/4, niegazowana, bez gazu. 

Producenci wód często zmieniają wygląd opakowań, np. wypuszczają edycje specjalne. Może się zatem zdarzyć, że dostaniecie wodę w trochę innym opakowaniu, niż widać na zdjęciu. Ale gwarantujemy, że zawsze jest to ta sama, najwyższej jakości woda. Na zdrowie!

Woda Dolomia niegazowana polecana jest dla sportowców, kobiet w ciąży i karmiących, niemowląt, a także dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dostarczyć organizmowi ważne minerały. Ma funkcje stymulujące metabolizm oraz procesy trawienne. Dolomia to włoski, niepowtarzalny symbol. Teren, na którym się ją pozyskuje, nie ma sobie równych w Alpach. Mocno przeważa tu dzika przyroda nieskażona cywilizacją. Dzieje się tak poprzez znikomą ilość obecności ludzkich siedlisk.

Wydobycie

Woda Dolomia niegazowana jest wydobywana ze skał Dolomitów Wschodnich na wysokości 833 m n.p.m. znajdujących się w parku przyrodniczym Dolomiti Friulane wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Cima Preti na wysokości 2450 m n.p.m. wieczne warstwy śniegu topią się, powodując powolne przesączanie się wody przez nieskażone ludzką obecnością skały, tworząc podziemny basen wypełniony nieskazitelnie czystą wodą. Woda przez wieki filtruje się przez skały dolomitowe, pochłaniając z nich najcenniejsze minerały oraz tlen, a następnie wypływa ze źródła na wysokości 833 m n.p.m., po czym w tak wyjątkowej formie, z zachowaniem wszelkich minerałów, zostaje zabutelkowana.

Minerały

Czystość wody Dolomia niegazowanej udowadnia niska zawartość azotanów oraz niemal całkowity brak arsenu, dzięki czemu jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dla niemowląt. Dzięki natlenieniu przez skały dolomitowe Acqua Dolomia ma jedną z najwyższych zawartości tlenu w wodzie mineralnej na świecie. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz pozytywnie wpływa na działanie wielu narządów ludzkiego ciała. Woda wyróżnia się niemal znikomą zawartością sodu i jest polecana dla osób, którym zalecono dietę niskosodową, a także zapobiegawczo przed zatrzymywaniem wody w organizmie. Woda Dolomia niegazowana jest jedną z rzadkich, naturalnie alkalicznych wód. Posiada niezbędny, wpływający na układ kostny i procesy fizjologiczne wapń, a także magnez, który reguluje skurcze mięśni i wzmacnia szkliwo zębów. Acqua Dolomia skutecznie wspomaga trawienie i ogranicza powstawanie zakwasów u sportowców.

Firma produkująca wodę Dolomia jest jedną z nielicznych, które posiadają wewnętrzne laboratorium analizujące jakość. Fachowi specjaliści odpowiadają za codziennie przeprowadzanie analiz wody płynącej ze źródła, więc każda kropelka wody Dolomia może zostać wypita z całkowitym spokojem. Zawdzięczamy to nie tylko naturalnej czystości, ale także ludziom, którzy trzymają pieczę nad stałym monitoringiem jej jakości.

Dane techniczne

Rodzaj napoju woda niegazowana
Pojemność Średnie (500 ml - 999 ml)
Opakowanie butelka szklana
Poziom pH wysoko alkaiczna powyżej 7,9
Łączna mineralizacja TDS mg/l Nisko zmineralizowane 50-500
Zawartość magnezu poniżej 15 mg/l
Zawartość sodu poniżej 10 mg/l
Zawartość wapnia 11 - 80 mg/l
Zawartość potasu poniżej 1,5 mg/l
Zawartość wodorowęglanów 60 - 600 mg/l
Zawartość krzemionki brak danych
czystość (poziom azotanów) 1,3 - 2,5 mg/l
 

Nowe napoje w naszej ofercie
Harrogate Gazowana 330 ml szkło x24
Harrogate Gazowana 330 ml szkło x24

144,00 zł

zestaw
Harrogate Niegazowana 330 ml szkło x24
Harrogate Niegazowana 330 ml szkło x24

144,00 zł

zestaw
Harrogate Gazowana 750 ml szkło x12
Harrogate Gazowana 750 ml szkło x12

114,00 zł

zestaw
Harrogate Niegazowana 750 ml szkło x12
Harrogate Niegazowana 750 ml szkło x12

114,00 zł

zestaw
Acqua Andes 750 ml Gazowana szkło x13
Acqua Andes 750 ml Gazowana szkło x13

773,50 zł

zestaw
Acqua Andes 750 ml Niegazowana szkło x13
Acqua Andes 750 ml Niegazowana szkło x13

773,50 zł

zestaw
Acqua Filette 473 ml Gazowana aluminium x24
Acqua Filette 473 ml Gazowana aluminium x24

396,00 zł

zestaw
Acqua Filette 473 ml Niegazowana aluminum x24
Acqua Filette 473 ml Niegazowana aluminum x24

396,00 zł

OKF Aloe Vera King Original 500 ml PET x20
OKF Aloe Vera King Original 500 ml PET x20

172,00 zł

Cena regularna: 180,00 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
zestaw
OKF Aloe Vera King Original 1500 ml PET x12
OKF Aloe Vera King Original 1500 ml PET x12

196,80 zł

Cena regularna: 205,20 zł

Najniższa cena: 16,20 zł
zestaw
do góry
Wody wg alfabetu
Nowości
Promocje
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium