Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Najlepsza woda mineralna dla dzieci – czym kierować się przy wyborze? 0
Najlepsza woda mineralna dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Najlepsza woda mineralna dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Czy wiesz, że w przeliczeniu na kilogram masy ciała zapotrzebowanie na wodę u dzieci jest ponad trzykrotnie większe niż u osób dorosłych? Odpowiednie nawadnianie organizmu to konieczność, niezależnie od wieku, ale w przypadku najmłodszych niedobory wody dają znać o sobie najszybciej i mogą być bardzo niebezpieczne. Woda jest niezbędna dzieciom do prawidłowego rozwoju! Dlatego od początku musimy wyrabiać u nich nawyk jej picia oraz stale kontrolowali ilość i jakość spożywanych przez nie płynów.

 


Top wód mineralnych dla najmłodszych dzieci

Najodpowiedniejszym napojem dla dzieci jest czysta woda mineralna. Niegdyś panowało przekonanie, że aby zachęcić dzieci do picia wody, należy dodawać do niej cukier. Nic bardziej mylnego! To przyzwyczajanie dzieci do słodkich (niezdrowych!) napojów sprawia, że później niechętnie sięgają po niesłodzone. Jeśli od najmłodszych lat uczą się smaku dobrych wód źródlanych, piją je z przyjemnością. Dlatego nigdy nie podawajmy maluchom wód smakowych czy dosładzanych napojów.

 

Oto marki wód mineralnych, które są najbardziej odpowiednie dla najmłodszych dzieci: Co łączy wyżej wymienione wody mineralne i dlaczego właśnie one mają najkorzystniejszy wpływ na zdrowie dzieci?

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

ILE PIĆ W CIĄGU DNIA? JAKIE PŁYNY ZAPEWNIAJĄ WŁAŚCIWE NAWODNIENIE?

Czy wiecie, że ludzki organizm aż w 60% składa się z wody? Znajduje się ona w każdej z naszych tkanek, a wręcz w każdej komórce! Bez niej nie mógłby zajść żaden z życiowych procesów Czytaj więcej >

O czym pamiętać, podając dzieciom wodę

 


Czym powinna cechować się woda mineralna dla dzieci?

Ze względu na bezpieczeństwo naszych pociech, powinniśmy podawać im wyłącznie wodę najwyższej jakości – pochodzącą z dziewiczych źródeł, czystą pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Trudno o lepszy wybór niż Icelandic Glacial z terenów rezerwatu na Islandii czy Fiji ze znajdującej się tysiące kilometrów od cywilizacji wyspy Fidżi. Niewskazane jest za to, by dzieci piły wodę z kranu czy ze studni.

 

Organizmów najmłodszych dzieci, u których nerki nie są jeszcze w pełni ukształtowane, nie należy obciążać nadmiarem składników mineralnych. Dlatego odpowiednia jest dla nich niegazowana woda niskozmineralizowana – zawierająca poniżej 500 mg jonów minerałów na litr. Szczególnie istotna w składzie wody dla maluchów jest niska zawartość sodu (<20 mg/l) i siarczanów (<20 mg/l). Właśnie takie parametry mają wyżej wymienione wody źródlane.

 

Niezwykle istotną kwestią jest utrzymywanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej w rozwijającym się organizmie. Ponieważ w przeciętnej diecie znajduje się wiele zakwaszających produktów, dzieci powinny pić wodę alkaliczną, czyli o odczynie zasadowym. Wody Icelandic Glacial i Acqua Panna mają najwyższy (bo przekraczający 8) odczyn pH spośród wszystkich dostępnych na rynku wód mineralnych.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

ZNACZENIE WODY W DIECIE SENIORÓW

Z pewnością wiesz, że odpowiednie nawodnienie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. By zachować zdrowie i dobre samopoczucie, codziennie musimy wypić 2-3 litry wody. Czytaj więcej >

 

Jakie są skutki braku właściwego nawodnienia


O czym pamiętać, podając dzieciom wodę?

Niemowlęta karmione piersią nie potrzebują dodatkowego nawadniania. Jeśli jednak zachodzi konieczność podawania maluszkowi mleka modyfikowanego, najlepiej przygotowywać je z użyciem wody mineralnej. Z chwilą rozszerzenia diety, czyli po ukończeniu 6 miesiąca życia, wysokogatunkowa woda mineralna powinna stać się bazą posiłków dla dziecka.

 

Dziecko w wieku 1-3 lat powinno wypijać około 100 ml/kg do 10 kg wagi i po 50 ml na każdy kolejny kilogram. Przykładowo – maluch ważący 12 kg potrzebuje 1100 ml płynów na dobę. Większość powinna stanowić woda mineralna lub herbaty ziołowe na jej bazie. Starszym dzieciom można podawać też wzmacniającą odporność wodę kokosową, na przykład Coconaut Water.

 

Dzieciom podajemy wodę w temperaturze pokojowej. Pamiętajmy jednak o wstawieniu do lodówki otwartej butelki. Nawet w warunkach chłodniczych nie powinna być przechowywana dłużej niż dobę, by zachować swoją mikrobiologiczną czystość. Dlatego zaleca się kupować dla dzieci wodę w niewielkich opakowaniach, najlepiej w szklanych butelkach o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

 

Zadbajmy o to, by picie czystej wody stało się naturalną potrzebą naszych pociech – to inwestycja w ich zdrowie i prawidłowy rozwój! Dawajmy im dobry przykład, sami pijąc dobrej jakości wodę mineralną.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

PICIE WODY A ZDROWIE UKŁADU MOCZOWEGO

Nawadnianie organizmu ma kluczowy wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Szczególną rolę odgrywa w pracy układu moczowego, odpowiedzialnego m.in. za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. Czytaj więcej >

 

Jak właściwie nawodnić organizm

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium