Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Woda w dawnych i współczesnych wierzeniach

0
Woda w dawnych i współczesnych wierzeniach

Współcześnie woda kojarzy nam się ze zdrowym napojem zamkniętym w butelce albo cieczą, która płynie w naszych kranach i służy do wielu celów w gospodarstwach domowych. Coraz bardziej świadomi jesteśmy, jak wielkie znaczenie ma obecność odpowiedniej ilości wody w codziennej diecie. Uczymy się też szanować ją jako jeden z zasobów naturalnych, który już w nieodległej przyszłości może stać się deficytowy na wyeksploatowanej przez ludzi planecie. Nieczęsto jednak przypisujemy wodzie cudowne właściwości. W odróżnieniu od naszych przodków.

 Dawne wierzenia związane z wodą

Woda od zarania dziejów zajmowała istotne miejsce w sferze wierzeń. Ludzie zdawali sobie sprawę, że nie mogą bez niej żyć. Dostrzegali także, jak wielki wpływ ma woda na całą przyrodę. Już starożytni uznawali ją za jeden z czterech żywiołów, który obok ziemi, ognia i powietrza składał się na porządek znanego im świata. Wodę personifikowano – niemal w każdej kulturze czczona była jako potężne bóstwo. Ludzie zabiegali o jego przychylność zarówno w czasie suszy, jak i powodzi. Szybko także zaczęto przypisywać wodzie właściwości lecznicze.

 

Współcześnie nikt nie ma wątpliwości, że odpowiednie nawodnienie organizmu służy zdrowiu i dobrej kondycji. Przed laty jednak wodę z wybranych źródeł traktowano jak cudowny eliksir. Wierzono, że może zapewnić nie tylko dobre samopoczucie, ale i urodę, płodność, bogactwo, a nawet nieśmiertelność. Właśnie dlatego w kulturze zakorzeniło się wiele wierzeń i obrzędów związanych z wodą, od rytuałów praktykowanych do dziś w rozmaitych religiach, po ludowe zwyczaje, takie jak słowiański śmigus-dyngus.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 SPOSOBÓW, ABY ZACHĘCIĆ DZIECI DO PICIA WODY

Woda jest niezbędna do życia każdemu człowiekowi. Nie muszą pić jej jedynie niemowlęta karmione mlekiem matki, które w pełni zaspokaja ich zapotrzebowanie na płyny. Wraz z rozszerzeniem diety trzeba zacząć podawać dzieciom inne napoje. Spośród wszystkich zdecydowanie najzdrowszym jest dla nich niskozmineralizowana, niegazowana woda. Czytaj więcej >

 

  Wyjątkowe właściwości wody Fromin

 


Współczesne wierzenia na temat wody

Zdawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, kiedy wszystkie zjawiska dotyczące wody dawno zbadała nauka, na wierzenia dotyczące jej dobroczynnego wpływu na ludzki organizm nie ma już miejsca. Okazuje się jednak, że woda pozyskiwana w niektórych ujęciach ma naprawdę rzadkie właściwości. Trudno oprzeć się wrażeniu, że sięgając po nią, czujemy się… inaczej – zdrowsi, silniejsi, pełni energii i pozytywnych myśli. Takim doświadczeniem jest, według wielu osób, picie wody kryształowej Fromin.

 

Czeska woda Fromin pozyskiwana jest z liczącej 15 tysięcy lat warstwy wodonośnej, która znajduje się 300 metrów pod ziemią. Już tylko ten fakt czyni ją niezwykłą. Co jednak może się zdarzyć, gdy w takiej wodzie znajdzie się równie szlachetny kryształ? Z wodą kryształową Fromin wiąże się filozoficzna koncepcja, zgodnie z którą cząsteczki kamienia nadają jej specyficzną wibrację. To dzięki niej ma energię, z którą może przenikać przez błony komórkowe bez skomplikowanych procesów metabolicznych, wprost udzielając swojej mocy ludzkiemu ciału.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Woda mineralna z królewskich stołów

Czy wiesz, że na długo przed tym, jak wody Acqua Panna czy Chateldon trafiły w butelkach na nasze stoły, raczono się nimi niemal wyłącznie na szlacheckich dworach? Już w starożytności wodom z niektórych źródeł przypisywano szereg cennych właściwości. Czytaj więcej >

 

Współczesne wierzenia na temat wody

 


Wyjątkowe właściwości wody Fromin

A co mówi na temat wody Fromin nauka? To woda polodowcowa, która na powierzchnię ziemi wypływa ze studni artezyjskiej, gdzie jest natychmiast zabezpieczana przed jakimkolwiek wpływem czynników zewnętrznych. Taki – niepoddany żadnej modyfikacji – płyn trafia do butelek wprost na sklepowe półki. Mamy więc niewątpliwą przyjemność pić wodę nieskażoną tysiącami lat ludzkiej cywilizacji. W dodatku wyjątkowo pięknie opakowaną – właściciel marki Fromin posługuje się ekologicznymi butelkami w oryginalnych kształtach. Woda kryształowa dodatkowo dostępna jest w eleganckiej tubie, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent.

 

Jak wszystkie wody polodowcowe Fromin ma bardzo niski stopień mineralizacji i bardzo wysokie pH. Jest zatem odpowiednia dla każdego (nawet dla niemowląt), znakomicie nawadnia organizm i reguluje równowagę kwasowo-zasadową. Smakuje wprost wyśmienicie – delikatna, lekko słodkawa, niemal aksamitna dla podniebienia. Z tego względu ceniona jest przez sommelierów, ale i szefowie kuchni polecają ją do najbardziej wykwintnych dań. Nic dziwnego zatem, że pijąc wodę Fromin możemy poczuć się wyjątkowo – niezależnie od tego, czy wierzymy w cudowną moc kryształów, czy raczej w wyniki badań naukowych.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

ŹRÓDŁA WODY MINERALNEJ

Co to jest woda mineralna? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się banalna. W świadomości wielu konsumentów to ten produkt, który – w odróżnieniu od tzw. kranówki – jest butelkowany i dostępny na sklepowych półkach. Inni z pewnością zauważą, że to woda wyższej jakości niż wodociągowa. Czytaj więcej >

 

 

 

Dawne wierzenia związane z wodą

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium