Menu kurtynowe

Nagrody Taste & Design dla wód mineralnych premium

0
Szklana butelka wody premium vichy catalan

We wrześniu międzynarodowe Stowarzyszenie FineWaters, we współpracy z organizatorami festiwalu w Bled, przyznało swoje doroczne nagrody markom wód mineralnych premium, które wyróżniają się walorami smakowymi i opakowaniem. W gronie laureatów znalazły się m.in. wody dostępne w naszym sklepie. Za co jury nagrodziło te doskonale Wam znane i chętnie wybierane przez Was marki wód premium butelkowanych? Czym są wody premium?

Warto zastanowić się, co łączy wyżej wymienione wody mineralne, ponieważ właśnie te cechy sprawiły, że trafiły pod lupę ekspertów z FineWaters. Stowarzyszenie powstało w 2008 roku celem szkolenia hydrosommelierów i edukowania konsumentów. Ideę, jaka przyświeca działalności FineWaters, można streścić w stwierdzeniu, że „woda wodzie nie równa”. Każda bowiem jest owocem unikalnego splotu warunków geologicznych, klimatycznych, a nawet historycznych.

 

Co sprawia, że wody z niektórych ujęć są szlachetniejsze od innych? Przede wszystkim ich mikrobiologiczna i chemiczna czystość. Istotna jest także historia kryjąca się za marką wody oraz jej rozpoznawalność na światowych rynkach. Ważnym wyróżnikiem produktu jest jego opakowanie. Wody premium mają więc stylowe butelki i piękne etykiety. Tak jak najlepsze wino, rzadko stają się przedmiotem codziennej konsumpcji.

 

Zgodnie z założeniami Stowarzyszenia FineWaters doświadczenie kosztowania szlachetnej wody butelkowanej powinno być jak najbardziej zbliżone do tego, jakie towarzyszy piciu wody u źródła. Na status premium zasługują właśnie te wody, które zachowują swoje pierwotne walory. Woda ma dostarczać szerokiego wachlarzu doznań smakowych, które można połączyć z przyjemnością jedzenia. To „luksus w przystępnej cenie, który (…) ma wartość estetyczną i emocjonalną”.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jak czytać etykiety na wodzie butelkowanej?

W dzisiejszych czasach wybór artykułów spożywczych na sklepowych półkach może przyprawić o zawrót głowy. Dotyczy to także wody butelkowanej, która w sklepach wielkopowierzchniowych często wypełnia całą alejkę. Czytaj więcej >

 

  Butelki szklane wody premium

 


Wody premium nagrodzone w Bled

W tym roku w kategorii wód premium niegazowanych o niskim stopniu mineralizacji oraz w kategorii wód sztucznie nasyconych CO2 FineWaters przyznało srebro za walory smakowe marce Theoni. Pochodząca ze źródła bijącego w greckich górach Agrafa woda wyróżnia się łagodnym, słodkawym, niezwykle orzeźwiającym smakiem. Theoni nagrodzono także złotem za ekologiczne opakowanie typu Tetra Pak.

W kategorii bardzo niskozmineralizowanych wód gazowanych sztucznie nasyconych dwutlenkiem węgla złoto za wyśmienity smak otrzymała woda źródlana VEEN. Pochodzi ona z rejonów odległych od cywilizowanego świata, bo z arktycznej dziczy na terenie Laponii. Jest nieskażona azotanami i zawiera zaledwie 17 mg/l minerałów, dzięki czemu świetnie komponuje się z posiłkami i nadaje się do degustacji win.


Dwa wyróżnienia otrzymała pochodząca z norweskiej prowincji w Arktyce (ponoć zamieszkanej przez więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi) woda Svalbardi złoto za wyjątkowo piękne opakowanie i brąz za unikalny smak w kategorii wód premium bardzo nisko zmineralizowanych. Ta dziewiczo czysta woda z gór lodowych to istny symbol luksusu. Od lat uchodzi za jedną z najsmaczniejszych wód na świecie.

 

W dorocznym konkursie Stowarzyszenia FineWaters nie zabrakło także polskiego akcentu. W kategorii wód średniozmineralizowanych sztucznie nasyconych CO2 srebrem nagrodzono polską Perlage pochodzącą z terenu Uzdrowiska Nałęczów. Ta niskosodowa woda premium, idealna dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, zachwyca subtelnym smakiem, który wydobywają właśnie dodane przy użyciu unikalnej technologii, delikatne „bąbelki”.

 

Kolejnym laureatem jest Nevas Water wyróżniona złotem w swojej kategorii wodnych cuvée oraz brązem za szklane opakowanie przypominające klasyczną butelkę szampana. Nie bez przyczyny – lekko musująca Nevas z powodzeniem może zastąpić szlachetne alkohole jako towarzysz wykwintnych dań. Niemiecka woda premium to także odpowiedni trunek, by wznieść nim bezalkoholowy toast za jubilata.

 

Za wyjątkowy design wyróżniono marki Cana Royal (złoto w kategorii opakowań PET) i Fromin (srebro w kategorii opakowań pet). To zupełnie różne wody – pierwsza cechuje się wysokim stopniem mineralizacji i jest naturalnie nasycona CO2, a druga jest wodą alkaiczną, o niskiej zawartości minerałów. Łączy je wyjątkowe wzornictwo, dzięki któremu nikt nie ma wątpliwości, że sięga po absolutnie wyjątkowy produkt.

 

szklana butelka wody premium

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Wody wg alfabetu
Nowości
Promocje
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium