Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Dlaczego warto pić wodę z wysoką zawartością magnezu?

2
Dlaczego warto pić wodę z wysoką zawartością magnezu?

Czy wiesz, że dieta przeciętnego Polaka zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na magnez w zaledwie 60-70%? Dorosła osoba potrzebuje aż 300-400 mg magnezu na dobę. Tymczasem nie tylko nie przyjmujemy dostatecznej ilości tego pierwiastka w spożywanych posiłkach, ale też wypłukujemy go z organizmu, pijąc kawę, herbatę, alkohol, przyjmując leki (np. antybiotyki, antykoncepcję hormonalną) czy narażając się na stres.

 


 

Jaką rolę pełni magnez w organizmie człowieka?

Magnez uczestniczy w większości zachodzących w ludzkim ciele procesów. Między innymi:
  • usprawnia pracę mózgu,
  • stabilizuje nastrój,
  • wzmacnia serce,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • wspomaga przemianę materii,
  • poprawia odporność,
  • reguluje pracę mięśni,
  • zapobiega osteoporozie.

 

Nawet niewielkie deficyty magnezu powodują takie nieprzyjemne objawy, jak bóle głowy, skurcze mięśni, rozdrażnienie, uczucie wyczerpania. Skutki przewlekłego niedoboru cennego pierwiastka mogą być znacznie poważniejsze.

Ciekawostka. Szklanka 300ml słoweńskiej wody Donat Mg zawiera aż 300mg magnezu. Musielibyśmy zjeść aż 10 bananów aby przyjąć podobną ilość magnezu.
 

 

 

300ml wody Donat Mg zawiera tyle magnezu co 10 bananów

 


 

Dlaczego woda mineralna to dobre źródło magnezu?

Niedostatki magnezu możemy uzupełniać, jedząc zasobne w niego produkty albo zażywając odpowiednie suplementy diety. Świetnym źródłem magnezu jest także woda mineralna. Jeśli będziemy pili taką, która zawiera co najmniej 50 mg tego pierwiastka na litr, z powodzeniem zaspokoimy 1/3 dziennego zapotrzebowania.

 

Picie wody mineralnej o wysokiej zawartości magnezu to często lepszy sposób na uzupełnienie jego niedoborów niż pozyskiwanie go z żywności. Produkty bogate w magnez to na przykład kasza gryczana, pestki dyni, orzechy, kakao. Są smaczne, zdrowe, ale spożywane w nadmiarze, stanowią potężną dawkę kalorii. Woda mineralna nie dostarcza ich w ogóle.

 

Suplementy diety mają bardzo niską wartość energetyczną, ale nie są naturalnym źródłem magnezu. Dostarczony w tabletkach pierwiastek jest zdecydowanie gorzej przyswajalny dla ludzkiego organizmu niż ten zawarty w produktach spożywczych. Albo w wodzie mineralnej, która jest nie tylko naturalna, ale przede wszystkim – niezbędna nam do życia. Skoro i tak spożywamy 2 l wody dziennie, zwracajmy uwagę na to, ile zawiera magnezu!

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Szkodliwość butelek PET – FAKT CZY MIT?

Ekologia nigdy nie miała dla nas tak wielkiego znaczenia, jak obecnie. Coraz lepiej rozumiemy, jak bardzo nasza działalność zmienia środowisko naturalne. Czytaj więcej >

 

 

magnez w wodzie mineralnej poprawia trawienie

 


 

Które wody mineralne zawierają najwięcej magnezu?

Robiąc zakupy, uważnie czytajmy etykiety na butelkach. W sklepach nietrudno trafić na tzw. wodę mineralizowaną, sztucznie nasyconą magnezem w procesie produkcji. Jako źródło tego pierwiastka napój wart jest tyle samo, co suplement w tabletkach. Naturalne wody mineralne, które znakomicie uzupełnią codzienną dietę o magnez, to na przykład:

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pijmy krzem!

Czy wiedzieliście, że jest taki pierwiastek, który dba o nasze zdrowie, chroni nas przed chorobami, usuwa metale ciężkie z naszego organizmu? Czytaj więcej >

 

Woda Donat o zawartości Magnezu 1000mg/ml

 


 

Czy pijąc wodę, można przedawkować magnez?

 

Przedawkowanie przyjmowanego w diecie magnezu u zdrowych osób zdarza się niezwykle rzadko. W związku z tym picie wody mineralnej z wysoką zawartością cennego pierwiastka jest całkowicie bezpieczne. Im wyższe będzie jego stężenie na litr płynu, tym lepiej – biorąc pod uwagę, jak fatalne w skutkach są niedobory magnezu w diecie.

 

Mimo to, powinniśmy zwracać uwagę na skład wód o wysokiej zawartości magnezu i – w zależności od niego – pić ją z umiarem. Wiele z wymienionych wyżej marek to wody lecznicze, czyli o ogólnej mineralizacji przekraczającej 4000 mg/l. Obok magnezu znajdują się w nich duże ilości wapnia, potasu, sodu czy jodu. Te pierwiastki także są nam niezbędne, ale ich nadmiar nie zawsze jest korzystny. Może np. stanowić zbyt duże obciążenie dla nerek. Dlatego nim zaczniemy regularnie pić wodę leczniczą, skonsultujmy tę decyzję ze swoim lekarzem.

 

 


 

Komentarze do wpisu (2)

24 lutego 2021

A kiedy w ofercie będzie woda ROI?

4 lipca 2021

Nie czytam tego, bo nie warto, skoro na samym wstępie mamy sprzeczne informacje z obecna nauka... kawa NIE wyplukuje magnezu lecz go ... DOSTARCZA ! Skonczmy z tymi mitami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium