Odbierz 5% rabatu na zakupy!
Podaj adres e-mail aby otrzymać wiadomość z kodem rabatowym.
Podając email wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych dla celów marketingowych i zgadzasz się na kontakt za pośrednictwem email lub/i telefoniczny. Administratorem Twoich danych osobowych jest PROFIPRO - Paweł Kamiński.

Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Ice Ice baby!
Ice Ice baby!

Na całym świecie, w restauracjach, barach i na domowych przyjęciach lubimy raczyć się napojami i wodą, podawanymi z lodem. Być może nie ma nadziei, na zmianę naszych przyzwyczajeń jeśli chodzi o napoje, ale mamy nadzieję, że jest szansa na ocalenie wody butelkowanej przed tym losem. Ponieważ lód jest naturalnym wrogiem butelkowanej wody.

Idealnie by było, gdyby przed wypiciem, woda butelkowana została schłodzona do odpowiedniej temperatury bez dodawania lodu.

Kiedy lód, zrobiony z wody z kranu się topi, rozcieńcza wodę butelkowaną. Wodę, która została pobrana ze swojego naturalnego źródła, rozlana do butelek z najwyższą dbałością, a potem wysłana do nas przez pół świata! Z reguły w wodzie z kranu, z której robione są kostki lodu, nie ma nic złego, jednak nie pasuje do naturalnej wody butelkowanej.

Kłopoty stają się widoczne, jeśli spojrzymy dokładnie na to, jak lód jest rzeczywiście produkowany, przechowywany i obsługiwany. Na przykład: butelka wody jest zazwyczaj otwarta przy stole, ale nie mamy pojęcia, kto obsługiwał kostki lodu i jak długo leżały w otwartym pojemniku. Oczywiście, słuszne, a wręcz niezbędne jest użycie lodu w wielu koktajlach. Wiemy, że jest wielu ludzi, którzy nie zechcą zrezygnować z przyjemnego uczucia w ustach podczas kruszenia lodu zębami. Rozwiązanie problemu jest proste: zrób to sam lub skorzystaj z zaufanego źródła.

W domu wystarczy napełnić tackę do kostek lodu dobrą wodą butelkowaną, którą zamierzasz wypić. To sprawi, że kostki lodu są nieco droższe, ale warto o to zadbać. Wybierzmy je, jeśli lubimy mieć lód w wodzie lub użyjmy ich do przygotowywania koktajli. Na przykład: moglibyśmy wydać fortunę na najnowszą i najwspanialszą wódkę do swojego martini, ale potem używamy kostek lodu z wody z kranu, aby wymieszać napój? Spróbujmy zamrażać wysokiej klasy wodę o wysokim pH i niskiej zawartości minerałów w designerskich tackach do kostek. Smak zostanie ulepszony, a goście będą pod wrażeniem!

 

 

Jamal Qureshi, twórca marki Svalbardi, wody z najwyższej półki proponuje:

Chcesz poczuć się naprawdę wyjątkowo? Przygotuj kostki lodu z wody Svalbardi i dodaj je do whiskey lub do ulubionego koktajlu. Svalbardi to woda uzyskana z gór lodowych pozyskanych 1000km od Bieguna Północnego. Ogromne, dryfujące bryły lodu zamarzły tysiące lat temu ze spadającego śniegu, który nawet nie dotknął ziemi. Pochodzą z ery przedindustrialnej, więc pozostają krystalicznie czyste. Wypicie drinka schłodzonego kostką lodu z okolicy Bieguna Północnego to niezapomniane przeżycie!

 

Chłodzenie napojów i koktajli kostkami lodu z najlepszych wód jest wciąż sporym wydatkiem, jednak mamy nadzieję, że z czasem stanie się standardem w eleganckich restauracjach i barach. Czekamy na taki czas, kiedy gość będzie mógł nie tylko wybrać wódkę do swojego Martini, ale także lód: „Poproszę lód z lodowca, wódkę Ketel i Martini z dwiema oliwkami”.

Pamiętajmy! Kostki lodu kurczą się w tackach, zwłaszcza w lodówkach z funkcją bez zamarzania, które często są bardzo suche - około 20 procent wilgotności względnej. Zjawisko parowania nazywa się sublimacją. Wypełnij tackę do samej góry, aby zminimalizować jej efekty. Do zamrażania wybierzmy wodę niskozmineralizowaną o wysokim pH (najlepsza będzie Iceladic Glacial). Dzięki niskiej zawartości minerałów nie zmieni smaku napoju, a dzięki pH zadba o nasze zdrowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium