Odbierz 5% rabatu na zakupy!
Podaj adres e-mail aby otrzymać wiadomość z kodem rabatowym.
Podając email wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych dla celów marketingowych i zgadzasz się na kontakt za pośrednictwem email lub/i telefoniczny. Administratorem Twoich danych osobowych jest PROFIPRO - Paweł Kamiński.

Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Woda alkaliczna
Woda alkaliczna

Co to jest woda alkaliczna?
Na rynku znajduje się szeroki wybór wód butelkowanych. Woda to dużo bardziej złożona substancja, niż mogłoby się wydawać niejednemu konsumentowi nalewającemu bezbarwną ciecz do szklanki. Wzrost świadomości ludzi w zakresie zdrowego odżywiania się powoduje, że coraz więcej uwagi poświęca się nie tylko na to, ile wody spożywamy, ale jaka jest jej jakość i konkretne parametry. Jednym z takich wskaźników jest odczyn pH. Woda alkaliczna jest to woda, która charakteryzuje się wysokim pH. Najogólniej rzecz ujmując, wskaźnik pH pozwala na określenie, czy mamy do czynienia z roztworem kwaśnym (pH 0-6), obojętnym (pH 7) czy zasadowym (pH powyżej 7,5). Chemicznie czysta woda ma pH o wartości 7. Wodę alkaliczną cechuje pH powyżej 7,5.

pH spożywanej wody powinno być wyższe niż 7,4, ponieważ większość płynów naszego ciała musi utrzymać równowagę pH na poziomie 7,4. Jest to odczyn ludzkiej krwi. Idealnie by było, gdyby woda, którą pijemy na co dzień miała wartość pH w granicach 7,5 – 9,5. 

Jakie korzyści płyną dla nas z picia wody alkalicznej?

1. Przywraca równowagę kwasowo-zasadową organizmowi i odkwasza środowisko wewnętrzne
2. Poprawia nastrój i działa antystresowo
3. Dodaje energii i przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu
4. Zwiększa wigor i libido
5. Jest silnym antyutleniaczem - spowalnia procesy starzenia się
6. Odmładza organizm i przeciwdziała starzeniu się komórek
7. Poprawia przemianę materii i sprzyja odchudzaniu
8. Wspomaga sprawne usuwanie toksyn
9. Dotlenia komórki
10. Wzmacnia system odpornościowy


A które wody mają najwyższe pH?

Zrobiliśmy porównanie najlepszych wód na świecie szukając najbardziej alkalicznych.
Woda, której źródło bije w najczystszym rejonie Islandii - Icelandic Glacial o pH 8.62 zdobywa pierwsze miejsce w naszym zestawieniu! 
Zaraz za nią plasuje się znana już w starożytności Acqua Panna (pH 8,1)
unikatowa, czarna woda fulwiczna blk (pH 8)
oraz najmodniejsza za oceanem woda Fiji  z najwyższej półki oraz szkocka Highland Spring, które mają pH 7.8.

A jakie pH mają popularne wody dostępne w każdym sklepie?

Dla porównania przyjrzyjmy się współczynnikom kwasowości popularnych wód w marketach. Przebadano kilkanaście najpopularniejszych marek wody w Polsce*

Najmniej polecane są Dobrowianka, której pH wynosi tylko 6.7, Cisowianka z pH równym 7,1 oraz wody Jurajska i Górska Natura (ph 7,2)

Kranówka nas zaskakuje

Wyniki laboratoryjnych badań wody z kranu wszystkich miast Polski łatwe są do odnalezienia w sieci. I tu mamy wielką niespodziankę! Alkaliczność kranówki jest relatywnie wysoka, w porównaniu do marketowych wód wypada lepiej. Najwyższe pH wody znajdziemy w kranach Krakowa (7.9), Mysłowic (7.8), Rzeszowa i Wrocławia (7.7). Na najniższe pH natrafimy w Lublinie i Żywcu (7.1), to jednak wciąż lepiej, niż Dobrowianka (6.7)!

 

Pamiętajmy jednak, że wyniki testów laboratoryjnych dotyczą wody, która opuszcza oczyszczalnię. Potem płynie naszymi często starymi rurami i ostatecznie to, co wypływa z kranu, może mieć jeszcze gorszy skład! Poczytaj o czystości wody na naszym blogu

 

Zakwaszenie organizmu

Przede wszystkim zła dieta, do tego pośpiech i stres przyczyniają się do zakwaszenia naszego organizmu. Do tego może nas dopaść ogólne zmęczenie, kłopoty z trawieniem i przybieranie na masie. Jednak najgroźniejsze jest długotrwałe utrzymywanie kwaśnego środowiska w naszym ciele, ponieważ może dojść do przeobrażenia się naszych zdrowych komórek w komórki toksyczne, co w konsekwencji może prowadzić do powstania choroby nowotworowej.


Jeżeli:
•  Nie zawsze dbasz o dietę, a można w niej znaleźć substancje zakwaszające organizm, takie jak np. kawa, czarna herbata, alkohol, cola, energy-drinki, słodkie napoje, białkowe suplementy diety, produkty mięsne, wyroby cukiernicze, tłuszcze zwierzęce.
•  Masz stresujący tryb życia 
•  Czujesz się przemęczony 

… to pij alkaliczną wodę! Jest ona idealnym dla nas wszystkich sposobem na odzyskanie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej w naszym organizmie i na znaczną poprawę naszego samopoczucia.


*Źródło: Test wód mineralnych i źródlanych – badanie laboratoryjne Fundacji PRO-TEST na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium