Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Woda alkaliczna - ranking TOP 10

2
Woda alkaliczna

CZYM SĄ WODY ALKALICZNE?

Na rynku znajduje się szeroki wybór wód butelkowanych. Woda to dużo bardziej złożona substancja, niż mogłoby się wydawać niejednemu konsumentowi nalewającemu bezbarwną ciecz do szklanki. Wzrost świadomości ludzi w zakresie zdrowego odżywiania się powoduje, że coraz więcej uwagi poświęca się nie tylko na to, ile wody spożywamy, ale jaka jest jej jakość i konkretne parametry. Jednym z takich wskaźników jest odczyn pH.

Woda alkaliczna jest to woda, która charakteryzuje się wysokim pH. Najogólniej rzecz ujmując, wskaźnik pH pozwala na określenie, czy mamy do czynienia z roztworem kwaśnym (pH 0-6), obojętnym (pH 7) czy zasadowym (pH powyżej 7,5). Chemicznie czysta woda ma pH o wartości 7. Wodę alkaliczną cechuje pH powyżej 7,5.

pH spożywanej wody powinno być wyższe niż 7,4, ponieważ większość płynów naszego ciała musi utrzymać równowagę pH na poziomie 7,4. Jest to odczyn ludzkiej krwi. Idealnie by było, gdyby woda, którą pijemy na co dzień miała wartość pH w granicach 7,5 – 9,5.ZOBACZ WODY ALKALICZNE >

Alkaliczna woda Icelandic pH 8.4
 

10 KORZYŚCI Z PICIA WODY ALKALICZNEJ:

1. Przywraca równowagę kwasowo-zasadową organizmowi i odkwasza środowisko wewnętrzne
2. Poprawia nastrój i działa antystresowo
3. Dodaje energii i przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu
4. Zwiększa wigor i libido
5. Jest silnym antyutleniaczem - spowalnia procesy starzenia się
6. Odmładza organizm i przeciwdziała starzeniu się komórek
7. Poprawia przemianę materii i sprzyja odchudzaniu
8. Wspomaga sprawne usuwanie toksyn
9. Dotlenia komórki
10. Wzmacnia system odpornościowyAlkaliczna woda Icelandic pH 8.4


 

RANKING WÓD O NAJWYŻSZYM pH:

Poznaj 10 wód alkalicznych dostępnych w naszej ofercie, wylistowanych w kolejności od najwyższego pH.

1. Icelandic Glacial - pH 8.4    ZAMÓW > 

2. Acqua Panna - pH 8.1    ZAMÓW > 

3. blk. - pH 8.0   ZAMÓW > 

4. CanO - pH 7.9   ZAMÓW > 

5. Highland Spring - pH 7.8   ZAMÓW > 

6. SmartWater Glaceau - pH 7.8   ZAMÓW > 

7. Fiji - pH 7.7   ZAMÓW > 

8. Speyside Glenlivet - pH 7.7   ZAMÓW > 

9. Nałęczowianka - pH 7.5   ZAMÓW > 

10. OxySport - pH 7.5   ZAMÓW > 


Edit: Od opublikowania artykułu w naszej ofercie pojawiły się kolejne wody alkaliczne m.in: Woda Nanna Sport pH>10 hiszpańska woda Ursu9 pH 9.0 a także polska woda Rodowita z Roztocza pH - 7.6. Pełna aktualna oferta wód alkalicznych zebrana jest w jednej kategorii, zobacz wszystkie wody alkaliczne tutaj>

Ranking wód alkalicznych o najwyższym pH


 

POZIOM pH W POPULARNYCH WODACH MARKETOWYCH

Dla porównania przyjrzyjmy się współczynnikom kwasowości popularnych wód w marketach. Przebadano kilkanaście najpopularniejszych marek wody w Polsce*. Słabo w tym kontekście wypada Dobrowianka, której pH wynosi tylko 6.7, Cisowianka z pH równym 7,1 oraz wody Jurajska i Górska Natura (ph 7,2)

KRANÓWKA ZASKAKUJE

Wyniki laboratoryjnych badań wody z kranu wszystkich miast Polski łatwe są do odnalezienia w sieci. I tu mamy wielką niespodziankę! Alkaliczność kranówki jest relatywnie wysoka, w porównaniu do marketowych wód wypada lepiej. Najwyższe pH wody znajdziemy w kranach Krakowa (7.9), Mysłowic (7.8), Rzeszowa i Wrocławia (7.7). Na najniższe pH natrafimy w Lublinie i Żywcu (7.1), to jednak wciąż lepiej, niż Dobrowianka (6.7)!

Pamiętaj!
Wyniki testów laboratoryjnych wody kranowej dotyczą wody, która opuszcza oczyszczalnię. Potem płynie naszymi często starymi, zanieczyszczonymi rurami i ostatecznie woda, która wypływa z kranu, ma niestety gorsze właściwości. Poczytaj o czystości wody w odrębnym artykule pod tytułem "Najczystsze wody na polskim rynku"

 

ZAKWASZENIE ORGANIZMU

Przede wszystkim zła dieta, do tego pośpiech i stres przyczyniają się do zakwaszenia naszego organizmu. Do tego może nas dopaść ogólne zmęczenie, kłopoty z trawieniem i przybieranie na masie. Jednak najgroźniejsze jest długotrwałe utrzymywanie kwaśnego środowiska w naszym ciele, ponieważ może dojść do przeobrażenia się naszych zdrowych komórek w komórki toksyczne, co w konsekwencji może prowadzić do powstania choroby nowotworowej.

Jeżeli:
•  Nie zawsze dbasz o dietę, a można w niej znaleźć substancje zakwaszające organizm, takie jak np. kawa, czarna herbata, alkohol, cola, energy-drinki, słodkie napoje, białkowe suplementy diety, produkty mięsne, wyroby cukiernicze, tłuszcze zwierzęce.
•  Masz stresujący tryb życia 
•  Czujesz się przemęczony 

…to pij alkaliczną wodę! Jest ona idealnym dla nas wszystkich sposobem na odzyskanie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej w naszym organizmie i na znaczną poprawę naszego samopoczucia.


*Źródło: Test wód mineralnych i źródlanych – badanie laboratoryjne Fundacji PRO-TEST na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Komentarze do wpisu (2)

24 czerwca 2021

Szanowni Państwo, Ludzki organizm dysponuje licznymi mechanizmami regulującymi pH płynów ustrojowych. Picie wody alkalicznej nie zmieni silnie kwaśnego odczynu soku żołądkowego!

14 sierpnia 2021

Woda alcalia z tymbarku z Bułgarii ma 9,36 pH

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium