Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

SVALBARDI WODA Z GÓR LODOWYCH

Svalbardi polarny smak śniegu w powietrzuSvalbardi to woda, która pochodzi z roztopionych gór lodowych z archipelagu wysp położonego 1000 km od północnego koła biegunowego. Twórcą marki jest Jamal Qureshi, Amerykanin mieszkający od lat w Norwegii.

Historia marki Svalbardi zaczęła się od marzenia poznania Arktyki. Jamal przez miesiąc podróżował po dalekiej północy Norwegii i Rosji. Pływał po morzu Barentsa, odwiedzał odległe osady. Na koniec swej wyprawy zaplanował podróż po lodowcu. Pamiątką z tej wyprawy była kostka lodu. Podarował ją swojej żonie, która zaparzyła z niej swoją ulubioną ziołową herbatę. Woda z lodowca jest naturalnie czysta i nie wymaga filtracji. Ta wyprawa dała początek, a szereg kolejnych zdarzeń stworzył markę Svalbardi. 

Rok później Jamal wraz z doświadczonym arktycznym przewoźnikiem i jednocześnie swoim przyjacielem pływał po północno-zachodnim wybrzeżu Svalbardu. Poszukiwali odpowiedniego lodu takiego, który jest pierwotnie czysty. Zebrane tam próbki zostały przekazane norweskiemu Sanepidowi. Wyniki wskazywały jednoznacznie, że pozyskana woda jest bardzo czysta.

 

Svalbardi – Zimne WybrzeżeSvalbard stanowi jedno z największych nietkniętych przez człowieka terenów Europy, zamieszkałych przez więcej niedźwiedzi niż ludzi. Średniowieczne legendy norweskie opowiadają o wyprawach żeglarzy na kraniec świata, którzy dopływali do svahl-bar-thee (zimnego wybrzeża) pokrytego lodem. Nawet dla ludzi żyjących z surowym północnym klimacie te ziemie były zbyt niebezpieczne i dlatego je opuszczali. 

Góra lodowaŹródłem wody Svalbardi są topniejące góry lodowe, które są specjalnie wybierane i rozpuszczane, a następnie butelkowane. Woda może pochodzić nawet sprzed 4000 lat i nie wymaga żadnego oczyszczania. Lodowiec Svalbard wypuszcza rocznie około 7 bilionów metrów sześciennych gór lodowych. Lód jest specjalnie wybierany. Najbardziej wartościowe złoża kryją się w wewnętrznej, niedostępnej części lodowca. Gdy taki lód topnieje, to pojawia się charakterystyczny dźwięk chrupania, to pradawne powietrze wydostaje się na zewnątrz. Proces ten stanowi właśnie wskaźnik, że właściwy lód został znaleziony. Połowy gór lodowych to niebezpieczne i ryzykowne zajęcie, dlatego bryły musza być ostrożnie wyławiane z wody.

SvalbardiSvalbardi ma świeży smak śniegu, który spadł wiele tysięcy lat przed erą przemysłową człowieka. Woda nie zawiera praktycznie żadnych minerałów i posiada pH na poziomie śniegu. Smak jest przewiewny i neutralny, dzięki czemu tworzy się unikatowy charakter tej wody. Svalbardi komponuje się ze znakomitym jedzeniem. Pochodzenie lodowcowe tworzy smak i charakter oraz pozwala przenieść się na odległą północ.

Svalbardi to unikatowy produkt pochodzący z krańców świata. Piękne opakowanie dodaje wodzie elegancji i klasy. Butelka odzwierciedla pochodzenie wody. Najwyższej jakości szkło odwołuje się do czystość pradawnego lodu. Proste linie nawiązują do współczesnej naukowej roli Svalbardu, a drewniana nakrętka ukazuje cenny materiał, jakim jest drewno na terenach arktycznych, zaś kolor zielono-niebieski symbolizuje lodowiec.

Svalbardi a środowisko naturalneSvalbardi działa na rzecz ochrony środowiska. Jeden procent ze sprzedaży każdej butelki przekazywany jest na rzecz Globalnego Banku Nasion. Magazyn ten zbudowany został w celu bezpiecznego przechowywania nasion roślin jadalnych z całego świata. Bank ulokowany jest w tunelu wydrążonym w wiecznej zmarzlinie. Za sprawą bardzo niskiej temperatury otoczenia, przechowywanie nasion odbywa się bez wykorzystania elektryczności. Budynek działa bez stałego personelu. Proces tworzenia wody Svalbardi nie pozostawia śladu węglowego, czyli jest carbon neutral. Poławianie i zbieranie gór lodowych pozytywnie wpływa na poziom wód w morzach i oceanach. Efekt cieplarniany powoduje, że lodowce coraz szybciej topnieją i tereny, które leżą najniżej nad poziomem morza są podtapiane lub im to w najbliższej przyszłości grozi. Wyławianie gór spowalnia proces podnoszenia się poziomu wody w morzach.

Marzenie człowieka, by odwiedzić Svalbard stało się jego życiową pasją, którą dzieli się z całym światem. Wielu ludzi nigdy nie pojedzie na daleką północ, zaś Svalbardi umożliwia im spróbowanie pradawnego lodu z krańca Ziemi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl