Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Wody mineralne z Kaukazu

0
Wody mineralne z Kaukazu

Góry Kaukazu słyną ze swojego majestatycznego piękna, czystego powietrza, bogatej fauny i flory, fantastycznych formacji skalnych, kipiących wodospadów… Skarby tego rejonu na pograniczu południowo-wschodniej Europy i południowo-zachodniej Azji są wprost niezliczone, ale za jeden z największych bez wątpienia uznać należy wodę mineralną. Jej różnorodność w rejonie Kaukazu nie ma sobie równych nie tylko w Gruzji czy Rosji, ale ponoć i na całym świecie.

W górach Kaukazu zidentyfikowano setki źródeł z kilkudziesięcioma rodzajami wód. W efekcie powstało tam wiele słynnych uzdrowisk balneologicznych, które co roku odwiedzają miliony turystów. By cieszyć się krystalicznie czystą wodą z tamtych rejonów, nie musisz dziś wybierać się do Kisłowodzka czy Piatigorska. Butelkowane u źródeł wody mineralne z Kaukazu dostępne są w naszym sklepie!

 Borjomi z Bordżomsko-Charagaulskiego Parku Narodowego

Jeden z największych w Europie parków narodowych, położony na wysokości od 850 do 2500 m n.p.m., kryje 22 studnie. Z głębokości 10 km na powierzchnię ziemi wypływa tam woda termalna o właściwościach, które ceniono już w czasach starożytnych. Współcześnie potwierdzono naukowo, że woda z rejonu Bordżomi w Gruzji ma absolutnie unikalne właściwości – wyjątkowo bogaty skład mineralny i niezmienne cechy fizykochemiczne.

 

Borjomi to woda pochodzenia wulkanicznego. Wyróżnia się oryginalnym, słonawym smakiem. Jest naturalnie nasycona dwutlenkiem węgla i stanowi znakomite źródło wodorowęglanów i sodu. Suma składników mineralnych zawartych w wodzie Borjomi wynosi około 6000 mg/l. Jej spożywanie wpływa korzystnie na procesy metaboliczne. Wykorzystuje się ją w terapii chorób układu pokarmowego. Jest odpowiednia dla osób pracujących fizycznie czy sportowców.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Nagrody Taste & Design dla wód mineralnych premium

We wrześniu międzynarodowe Stowarzyszenie FineWaters, we współpracy z organizatorami festiwalu w Bled, przyznało swoje doroczne nagrody markom wód mineralnych premium, które wyróżniają się walorami smakowymi i opakowaniem. Czytaj więcej >

 

  Essentuki z gorących źródeł na przedgórzu Wielkiego Kaukazu

 


Nabeghlavi z uzdrowiska u podnóża Małego Kaukazu w Gurii

Guria to gruzińska kraina słynąca z doskonałych wód mineralnych. Za najlepszą uchodzi ta, która wydobywana jest w niewielkiej miejscowości Nabeghlavi. Ze względu na podobny skład chemiczny porównuje się ją do wody z Borżomi. Stężenie składników mineralnych w Nabeghlavi jest wprawdzie nieco niższe, ale w niczym nie ujmuje to jej prozdrowotnym właściwościom. Ze względu na mniejszą ilość sodu cechuje się delikatniejszym smakiem.

 

Tak jak w przypadku Borjomi, picie wody Nabeghlavi zaleca się w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego i w chorobach metabolicznych. Gruzińska woda znakomicie łagodzi także skutki zatrucia alkoholowego. Choć Nabeghlavi nie zdążyła jeszcze podbić serc szerokiej rzeszy polskich konsumentów, warto wiedzieć, że od lat robi karierę międzynarodową, zdobywając liczne nagrody po obu stronach Atlantyku.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 sposobów, aby zachęcić dzieci do picia wody

Woda jest niezbędna do życia każdemu człowiekowi. Nie muszą pić jej jedynie niemowlęta karmione mlekiem matki, które w pełni zaspokaja ich zapotrzebowanie na płyny. Wraz z rozszerzeniem diety trzeba zacząć podawać dzieciom inne napoje. Czytaj więcej >

 

Kultowa woda Narzan z Kisłowodzka w Kraju Stawropolskim

 Kultowa woda Narzan z Kisłowodzka w Kraju Stawropolskim

Podobnie jak wody z gruzińskich źródeł woda Narzan wyróżnia się wysokim stopniem mineralizacji, który zawdzięcza długiej drodze, jaką pokonuje z lodowców Elbrusu, przez liczne warstwy skalne, do podziemnych zbiorników, skąd wybija na powierzchnię ziemi. Butelkowana u źródła zachowuje wszystkie swoje prozdrowotne walory oraz charakterystyczny, kwaskowy smak, od którego wywodzi się nazwa miejscowości Kisłowodzk.

 

Wyjątkową czyni wodę Narzan historia, dzięki której zyskała status kultowej. Kisłowodzk od dziesięcioleci jest jednym z najpopularniejszych rosyjskich kurortów, w którym orzeźwiającą wodą raczyli się Puszkin, Tołstoj, Czechow, Majakowski, Gorki czy Rachmaninow. W Kisłowodzku zginął w pojedynku Lermontow. Wodą Narzan raczyli się także bohaterowie słynnej powieści Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Acqua Panna, San Pellegrino i Evian – czym wyróżniają się wody popularne w restauracjach?

W dzisiejszych czasach wybór artykułów spożywczych na sklepowych półkach może przyprawić o zawrót głowy. Dotyczy to także wody butelkowanej, która w sklepach wielkopowierzchniowych często wypełnia całą alejkę. Czytaj więcej >

 

  Wody mineralne z Kaukazu

 Essentuki z gorących źródeł na przedgórzu Wielkiego Kaukazu

Miejscowość Jessentuki znajduje się w tym samym regionie, co Kisłowodzk. Na jej terenie odkryto dziesiątki źródeł termalnych, spośród których około dwudziestu ma wysokie walory lecznicze. Międzynarodową sławę Jessentuki zyskało dzięki dwóm ujęciom, z których pozyskuje się wody wodorowęglanowo-sodowo-chlorkowo-borowe. Uzdrowisko od dwóch wieków przyciąga kuracjuszy, którzy korzystają z leczniczych kąpieli czy inhalacji.

 

Powstanie marki Essentuki było nieuchronne. Ceniona na całym świecie woda ze źródeł #4 i #17 jest butelkowana i trafia do sprzedaży jako naturalne remedium na problemy gastryczne i zaburzenia metaboliczne. Podobnie jak inne wody lecznicze, Essentuki należy pić pod kontrolą lekarza. Nie może też ona zastąpić właściwej terapii. Jest jednak jej świetnym uzupełnieniem. Korzystaj więc z dobrodziejstw wód z malowniczego Kaukazu!

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Woda w dawnych i współczesnych wierzeniach

Współcześnie woda kojarzy nam się ze zdrowym napojem zamkniętym w butelce albo cieczą, która płynie w naszych kranach i służy do wielu celów w gospodarstwach domowych. Coraz bardziej świadomi jesteśmy, jak wielkie znaczenie ma obecność odpowiedniej ilości wody w codziennej diecie. Czytaj więcej >

 

  Borjomi z Bordżomsko-Charagaulskiego Parku Narodowego

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium