Polub nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić informacji o promocjach i nowościach

Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Facebooku Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na Instagramie Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata na YouTube Śledź WodaModa.pl - najlepsze wody świata w Google

Jakie są zasady tworzenia diety wodnej?

0
Jakie są zasady tworzenia diety wodnej?

Jakie są zasady tworzenia diety wodnej?

Woda najskuteczniej zaspokaja pragnienie, które odczuwamy znacznie częściej niż głód, dlatego wszyscy pijemy ją każdego dnia. Często jednak nie zastanawiamy się przy tym, w jaki sposób oddziałuje ona na nasze organizmy, nawet jeśli mamy świadomość, że odpowiednie nawodnienie niezbędne jest do utrzymania większości procesów życiowych. Tymczasem ilość wypijanych płynów, ich skład, a nawet częstotliwość, z jaką po nie sięgamy, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dietę wodną powinniśmy komponować równie starannie, jak codzienny jadłospis!

 


Która woda jest najlepsza?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na wyżej postawione pytanie. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby i tak jak nie ma uniwersalnego sposobu żywienia, nie można wskazać odpowiednich dla wszystkich zasad tworzenia diety wodnej. Bez wątpienia jednak w trosce o swoje zdrowie warto sięgać po produkty spożywcze wysokiej jakości. Reguła ta dotyczy także wody.

 

Dobra woda to taka, która jest czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym (nie zawiera związków szkodliwych dla zdrowia) oraz cechuje się składem mineralnym, który może w korzystny sposób oddziaływać na organizm człowieka. Zgodnie z polskimi przepisami takie kryteria muszą spełniać butelkowane, naturalne wody mineralne. Dlatego najlepiej jest budować dietę wodną w oparciu o produkty renomowanych marek, np. Acqua Panna czy Borjomi.

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czym są wody lecznicze? Kto i dlaczego powinien je pić?

Woda jest niezbędna do życia wszystkim bez wyjątku. Od regularnego nawadniania zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Odpowiednio dobrana woda mineralna służy nie tylko uzupełnieniu nieustannie wydalanych płynów. Czytaj więcej >

 

Woda nisko czy wysokozmineralizowana?


Woda nisko czy wysokozmineralizowana?

Dostępne na rynku wody butelkowane różnią się stopniem mineralizacji – od praktycznie pozbawionych innych niż H2O składników (takich jak np. Icelandic Glacial), po niezwykle zasobne w rozmaite jony wody lecznicze (np. Donat Mg). Te pierwsze służą wyłącznie nawodnieniu organizmu. Wody o średnim i wysoki stopniu mineralizacji mają wpływ na ilość określonych składników mineralnych w codziennej diecie.

 

Dla zdrowych osób o przeciętnej aktywności fizycznej najkorzystniejsze jest picie wód średniozmineralizowanych lub łączenie w codziennej diecie wód o niskim i wysokim stopniu mineralizacji. Te drugie nie są odpowiednie dla najmłodszych dzieci i karmiących matek. Trzeba unikać ich także w przypadku określonych problemów zdrowotnych (np. przy niewydolności nerek).

 

Wody wysokozmineralizowane powinny stanowić podstawę diety wodnej osób regularnie uprawiających sport albo pracujących fizycznie. Wody lecznice można pić na co dzień wyłącznie ze wskazania lekarza. Pozwalają one skutecznie uzupełniać niedobory takich pierwiastków, jak magnez czy jod.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Acqua Panna, San Pellegrino i Evian – czym wyróżniają się wody popularne w restauracjach?

Z roku na rok wzrasta nasza świadomość wpływu diety na zdrowie i samopoczucie. W związku z tym coraz bardziej zwracamy uwagę na jakość produktów, po które sięgamy. Dotyczy to także wody. Czytaj więcej >

 

Jakie są zasady tworzenia diety wodnej?

 


Woda gazowana czy niegazowana?

Wybór pomiędzy wodą niegazowaną a gazowaną zależy w głównej mierze od naszych preferencji smakowych. Po te drugie nie powinny sięgać jedynie osoby cierpiące na choroby żołądka lub inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nie zaleca się także podawania ich dzieciom. Jednak naturalnie nasycone dwutlenkiem węgla wody, takie jak San Pellegrino czy Cana Royal, mogą stanowić świetne uzupełnienie diety wodnej, ponieważ wspomagają trawienie. Warto pić je zwłaszcza po obfitym posiłku.

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jaką wodę mineralną piją gwiazdy?

Sławni aktorzy czy wybitni sportowcy często pojawiają się publicznie z butelką wody mineralnej w dłoni. Niektórzy z ulubionym napojem pozują do zdjęć, które później chętnie zamieszczają na swoich profilach w serwisach społecznościowych. Czytaj więcej >

 

Jakie są zasady tworzenia diety wodnej?

 


Ile wody pić w ciągu dnia?

Wodę stosunkowo trudno przedawkować. Może się to zdarzyć, gdy wypijemy ponad 4 l płynów w ciągu doby czy 2 l w ciągu kilkunastu minut. Zwykle nie dochodzi do takich sytuacji, bo ludzki organizm nie sygnalizuje tak wysokiego zapotrzebowania na wodę. Znacznie częściej sięgamy po nią dopiero wówczas, gdy czujemy pragnienie (organizm jest już lekko odwodniony i zachodzą w nim niekorzystne procesy), w konsekwencji pijąc zbyt mało. Dobrze jest zawsze mieć pod ręką butelkę ulubionej Fiji czy Perrier, pić ją często, regularnie, niewielkimi porcjami. Specjaliści szacują, że zdrowa osoba o przeciętnej aktywności powinna wypijać codziennie około 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała.

 

Jak widać, nie istnieje jeden przepis na prawidłową dietę wodną. Każdy z nas musi dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb. Warto przy tym zaczerpnąć opinii lekarza lub dietetyka.

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jaka woda jest najlepsza dla kobiet w ciąży i karmiących piersią??

Woda jest niezbędna do życia każdemu człowiekowi. Jej odpowiednia podaż jest szczególnie istotna dla kobiet ciężarnych i młodych mam, które karmią piersią. Od właściwego nawadniania zależy bowiem ich dobra kondycja w niezwykle wymagającym dla organizmu okresie, a także zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Czytaj więcej >

Ile wody pić w ciągu dnia?

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium