BEZPŁATNA DOSTAWA OD 199ZŁ I RABAT 10% Dowiedz się więcej>

Menu kurtynowe

Orezza 1000 ml gazowana szkło x1

Orezza 1000 ml gazowana szkło x1
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny (w dni robocze)
Cena: 35,40 zł 35.40
ilość szt.
Zyskujesz 17 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

ŹRÓDŁO OREZZA:

Woda Orezza pochodzi z Castagniccia, jedego z najpiękniejszych regionów Korsyki, który zawdzięcza swoją nazwę licznym kasztanowcom występującym na Korsyce.

PRODUKCJA I BUTELKOWANIE:

Woda Orezza to naturalna woda mineralna, do której ponownie dodano naturalny dwutlenek węgla ze źródła. Uznawana jest za jedną z wód mineralnych o najwyższym poziomie żelaza na świecie. Co więcej, woda musi zostać poddana uzdatnianiu w celu usunięcia części żelaza przed butelkowaniem.
Fabryka Orezza uruchomiła proces usuwania żelaza, wykorzystując całkowicie naturalny proces: utlenianie powietrzem.

4 kroki uzdatniania Orezza:

ODGAZOWANIE
Woda mineralna jest przesyłana na szczyt wieży odgazowującej, gdzie jest rozdrabniana na mikrokropelki, aby spowodować oddzielenie się gazu od wody. Woda jest następnie poddawana działaniu pompowania próżniowego w celu wydobycia CO2. Gaz usuwany z tego procesu jest przechowywany oddzielnie.
UTLENIANIE ŻELAZA
Woda, której właśnie usunięto gaz, trafia do zbiornika, w którym jest mieszana ze sterylnym sprężonym powietrzem, a następnie trafia do wieży utleniającej, gdzie następuje wytrącanie żelaza.
FILTROWANIE
Woda jest następnie przepuszczana przez filtry piaskowe, które usuwają zestalone żelazo.
RE-KARBONIZACJA
W ostatnim etapie, podczas butelkowania, woda jest ponownie nasycana dwutlenkiem węgla z CO2 pozyskanym w pierwszym etapie.

ŻELAZNA ZAWARTOŚĆ:

Woda mineralna Orezza jest pozyskiwana w sercu kasztanowego lasu, z dala od wszelkich zanieczyszczeń. Delikatnie musująca, o bardzo przyjemnym smaku, pozbawiona jakichkolwiek posmaków leczniczych, woda Orezza ma prawdziwe walory lecznicze.
Bogata w naturalne żelazo i dwutlenek węgla pomaga zwalczać zarówno anemię, jak i spowalniać pracę przewodu pokarmowego. Orezza to woda zapewniająca witalność i łatwe trawienie!
Ponieważ ma również bardzo niską zawartość sodu, jest również niezwykle orzeźwiająca do picia.

HISTORIA:

Znana od czasów starożytnych woda Orezza cieszyła się popularnością wśród Rzymian, którzy doceniali jej wyjątkowe walory. Historia wody Orezza ciągnie się do czasów współczesnych: zezwolenie na eksploatację źródła wydano na mocy dekretu ministerialnego Napoleona III z 1856 r.
Później w XIX wieku zakłady Orezza z kąpieliskami, masażami i prysznicami stały się bardzo popularnym ośrodkiem leczniczym: ta cenna woda uzdrowiskowa leczyła anemię, zaburzenia nerwowe, malarię oraz schorzenia wątroby i nerek. Ludzie zaczęli wtedy wierzyć w cudowne właściwości lecznicze wody Orezza.
W 1998 R. źródło zostaje przejęte przez współczesnego producenta i rozpoczynają się prace nad modernizacją serwisu, a woda Orezza wraca na stoły. Szczególnie znana i doceniana jest w Monako.

MINERALIZACJA:

Orezza to naturalne źródło minerałów, zawierające żelazo, wapń i wodorowęglany. Aby zagwarantować doskonałą jakość i czystość, laboratorium Orezzy co godzinę przeprowadza rygorystyczne testy wody.

GŁÓWNE SKŁADNIKI MINERALNE W MG/L:

Magnez  16,5
Wapń 185
Sód 6,9
Chlorki 10
Siarczany 14
Potas 1,55
Wodorowęglany 710
Fluorki 0,17
Azotany 0
Suma składników mineralnych 516

Tagi: Oreza, orecca, oreca, oressa, oresa, francuska, z Francji, Monako, Monte Carlo, średnio zmineralizowana, Francja, woda w szkle, szkło, 1 litr

Producenci napojów często zmieniają wygląd opakowań, np. wypuszczają edycje specjalne. Może się zatem zdarzyć, że dostaniecie wodę w trochę innym opakowaniu, niż widać na zdjęciu. Ale gwarantujemy, że zawsze jest to ten sam, najwyższej jakości napój. Na zdrowie!

Dane techniczne

Rodzaj napoju woda gazowana
opakowanie butelka szklana
pojemność Duże (1 l - 2 l )
stopień mineralizacji średni 501 - 1500
czystość (poziom azotanów) < 0,1 mg/l
 

Nowe napoje w naszej ofercie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium