Menu kurtynowe

Fine Water Summit i Taste & Design Awards 2023 coraz bliżej! - zapowiedź

0
Fine Water Summit i Taste & Design Awards 2023 coraz bliżej! - zapowiedź

Już za kilka dni w Atenach odbędzie się jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu wszystkich znawców i miłośników wody - konferencja Fine Water Summit, połączona z konkursem Taste & Design Awards. Które wody zostaną w tym roku docenione przez jury za najlepsze walory smakowe i wyjątkowe opakowania? Dowiemy się tego 26 kwietnia 2023 r.

 


 

Fine Water Summit - najważniejsza impreza w świecie wód butelkowanych

Fine Water Summit to międzynarodowa konferencja organizowana od 2008 roku przez stowarzyszenie FineWaters, skupiające największych ekspertów i smakoszy wody z całego świata.

Tegoroczna edycja odbędzie się 26 kwietnia w stolicy Grecji, a wezmą w niej udział producenci najlepszych i najbardziej cenionych wód z różnych zakątków globu. Na czym polega idea Fine Water Summit? Hasło o przewodnie imprezy niezmiennie brzmi “Water is not Just Water”, a jej celem jest pokazanie światu, że woda jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko niezbędnym do życia płynem. Jest także niezwykłym nośnikiem smaku, emocji i historii, które wynikają z wielu różnych czynników: położenia źródła, warunków geologicznych, klimatu czy też sposobu jej pozyskania.

Zgodnie z założeniami stowarzyszenia Fine Waters woda butelkowana powinna w jak największym stopniu odpowiadać oryginałowi, a doświadczenie związane z jej spożywaniem powinno być niemal identyczne z tym, jakie towarzyszy nam podczas picia ze źródła. Zachowane powinny więc zostać pierwotne walory smakowe i właściwości wody, dzięki czemu konsumenci mogą otrzymać dokładnie to, czego oczekują - produkt klasy premium, będący ucztą dla zmysłów. Czy wszystkim markom udaje się ta sztuka? Niektóre osiągają w niej niemal perfekcję i to właśnie one mają szansę na zdobycie nagrody w stanowiącym ważną część imprezy konkursie na najlepsze pod względem smaku i designu opakowań wody premium.

 

Fine Waters Society

 


 

Taste & Design Awards - konkurs dla producentów wody premium

Towarzyszący konferencji Fine Water Summit konkurs Taste & Design Awards to wydarzenie, w którym 5-osobowe jury, złożone z najlepszych i najbardziej doświadczonych wodnych sommelierów ocenia produkty w dwóch głównych kategoriach: smaku i designu. W przypadku walorów smakowych wyróżnienia przyznawane są z podziałem na kilka podkategorii, w tym:

 

  • wody niegazowane o bardzo niskim niskim, średnim, wysokim i bardzo wysokim stopniu mineralizacji
  • wody gazowane o bardzo niskim niskim, średnim, wysokim i bardzo wysokim stopniu mineralizacji
  • wody naturalnie nasycone dwutlenkiem węgla

 

W części konkursu, poświęconej designowi oceniany jest nie tylko sam projekt opakowania, ale także opowiedziana za jego pomocą historia, emocje jakie budzi i sposób, w jaki emocjonalnie łączy ono konsumenta ze źródłem wody.

 

Do udziału w konkursie Taste & Design Awards każdego roku swoje propozycje zgłaszają setki producentów z całego świata. Do walki o najwyższe laury dopuszczone zostają jednak tylko wody, spełniające bardzo surowe wymagania Fine Waters Society. Muszą być one między innymi jak najbardziej naturalne i nieprzetworzone, a do tego wyróżniać się wyjątkowymi walorami smakowymi i unikalnymi właściwościami.

 

W przypadku opakowań, ocenie jury poddawane są projekty ze szkła, aluminium i tworzyw sztucznych (PET, tetrapak), które najlepiej “opowiadają” historię zamkniętej w nich wody. Każdy zaaprobowany do udziału w konkursie produkt może zdobyć od 90 do maksymalnie 100 punktów w zakresie smaku i designu. Wody z najwyższymi wynikami nagradzane są złotymi, srebrnymi i brązowymi odznaczeniami.

 

Fine Waters Summit 2023

 


 

Woda Moda na Fine Water Summit i Taste & Design Awards 2023

Konferencja Fine Water Summit połączona z konkursem na najlepsze wody pod względem smaku i designu to doskonała okazja do poznania wyjątkowych wód z całego świata i zaprezentowania na międzynarodowym forum propozycji z Polski. Z tych też względów 26 kwietnia w Atenach nie zabraknie naszej reprezentacji. Woda Moda będzie aktywnie uczestniczyć w evencie i mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać szereg nowych partnerstw, a tym samym powiększyć swój asortyment o kolejne, ciekawe propozycje klasy premium.

Pełną relację z imprezy zamieścimy po powrocie z Aten.

 

Fine Waters Society

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Wody wg alfabetu
Nowości
Promocje
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium